Trendy ślubne 2023

Opublikowany 9 stycznia, 2023

trendy ślubne 2023, kameralne wesele, ślub kościelny

Fot. BnB Studio Photography. Agencja Perfect Day Weddings & Academy.

Po trzech latach niepewności nasze pary ślubne – jeszcze bardziej niż do tej pory – chcą celebrować swoje zaślubiny. Przełożone wydarzenia rodzinne błyskawicznie wypełniają kalendarze obiektów weselnych zarówno na 2023 jak i 2024 rok.  Czy trendy ślubne 2023 różnią się od tych organizowanych jeszcze klika lat wcześniej? Przeczytajcie sami w artykule Kamili Kenig z agencji ślubnej Perfect Day Weddings & Academy.

Trendy ślubne 2023 – kameralne wesela 

Podobnie jak pracę w domu czy oglądanie filmów, na które nigdy nie było czasu, pandemia dała nam jeszcze jeden „prezent”. Są to kameralne i bardzo rodzinne wesela. Mijają czasy, gdy para młoda zapraszała przyjaciela swoich rodziców ze szkoły średniej, którego nigdy nie spotkała, do sali weselnej czy innego ekstrawaganckiego miejsca.

Własny styl 

Coraz więcej wydarzeń planowanych na 2023 rok będzie zatem różniło się od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Poza dodawaniem blasku do swoich strojów i dekoracji pary będą wnosić do wydarzenia swój własny, niepowtarzalny styl.

Zarówno ceremonie jak i przyjęcia weselne będą wyrazem tego, kim tak naprawdę są narzeczeni. Może to oznaczać włączenie swojego hobby do przyjęcia albo zaangażowanie ukochanego pupila. Personalizacja wydarzenia może też wiązać się z tym, że zamiast jednodniowego przyjęcia para młoda zaplanuje weekend weselny. Niezależnie od pomysłów, najważniejsze jest, aby cała uroczystość ślubna miała charakter rodzinny.

trendy ślubne 2023, personalizowane wesele

Fot. BnB Studio Photography. Agencja Perfect Day Weddings & Academy.

Technologia jako ślubny trend 2023

Trendy ślubne mają także wpływ na kwestie bardziej przyziemne, aczkolwiek ważne.

Okazuje się bowiem, że zarówno pary młode jak i wedding plannerzy, zaczynają wykorzystywać technologię w planowaniu wesel. Tworzone są zatem strony ślubne. Często pełnią one rolę zaproszeń ślubnych oraz są kanałem komunikacji między parą młodą i gośćmi. Za ich pośrednictwem pary młode i konsultanci ślubni mogą informaować gości o ważnych sprawach organizacyjnych, śledzić zmiany na liście gości i ich wymagania dietetyczne. Ponadto, samo wydarzenie jakim jest ślub i wesele, może być transmitowane na żywo dla tych, którzy nie mogą być w ten ważny dzień z parą młodą. 

trendy ślubne 2023, nowoczesne wesele, wesele na technologia

Fot. BnB Studio Photography. Agencja Perfect Day Weddings & Academy.

Trendy ślubne 2023 – wydarzenia plenerowe

O czym jeszcze warto wspomnieć jeśli chodzi o ślubne trendy w 2023? Z pewnością o ślubach i weselach plenerowych, które z każdym sezonem zyskują na popularności. Wydarzenie ślubne w plenerze oferuje znaczną różnorodność.

Pozornie może się wydawać, że przytulne wesela i wielkie przyjęcia to sprzeczne koncepcje. Jednak dzięki weselom w plenerze pary młode mogą mieć wielu gości, a jednocześnie zapewnić wszystkim intymną atmosferę. Dlatego zarówno wysokiej klasy namioty jak i obiekty typu oranżeria wciąż będą poszukiwane.

Coraz większa częstotliwość udzielania ślubów cywilnych i humanistycznych oraz wesela plenerowe to również zauważalne trendy ślubne, polegające na odejściu od tradycji i utartego schematu na rzecz spełniania marzeń o ślubie blisko natury.

wesele w plenerze, namiot na wesele

Fot. WedFrames. Agencja Perfect Day Weddings & Academy.

Mamy nadzieję, że pary młode rozważą te kilka kwestii, a jeśli chcą dowiedzieć się więcej zachęcamy do dzielenia się komentarzami i pytaniami z konsultantami ślubnymi pod tym artykułem. A wszystkich naszych konsultantów ślubnych znajdziecie tutaj

 

Kamila Kenig, agencja ślubna Perfect Day Weddings & Academy.

Tagi: , , , , ,

Powrót udostępnij

WordPress Lightbox