Ślub w Boże Narodzenie

Opublikowany 20 grudnia, 2023

ślub w Boże Narodzenie, święta jako motyw przewodni wesela, wesele zimą, wedding planner Dolny Śląsk

Fot. Marek Koprowski. Agencja ślubna: Moje śluby Małgorzata Marciniszyn. Ślub w Boże Narodzenie.

Jeśli myślimy o ślubie w Polsce, to zazwyczaj kojarzy nam się to wydarzenie z miesiącami wiosennymi, letnimi, może czasem jesienią, ale bardzo rzadko z zimą. Niesłusznie. Zima, a co za tym idzie najważniejsze dla nas i najbardziej malownicze Święta Bożego Narodzenia mogą być piękną scenerią do celebrowania zaślubin i weselnych tańców. Garść inspiracji i doświadczeń na temat organizacji ślubu w Boże Narodzenie przygotowała dla Was Małgosia Marciniszyn z agencji ślubnej Moje śluby

Przemawia za tym kilka faktów. Po pierwsze, mamy większy wybór terminów w obiektach weselnych. Po drugie, możemy liczyć na troszkę niższe ceny oraz na nietuzinkową naturalną dekorację za oknem. Szczególnie jeśli posypie śniegiem i pojawi się na szybach malowniczy szron. Poza tym grudniowe Święta to zazwyczaj niepowtarzalna okazja by spotkać się w rodzinnym gronie, większym niż zazwyczaj, bo wszyscy mamy kilka dni wolnych od pracy.

Ślub w Boże Narodzenie a dekoracje

W dekoracjach można pięknie wyczarować lodową krainę z dominująca bielą i srebrem i dodatkiem błękitu nawiązując do krainy lodu i szadzi na oknach.

Ale można też postawić na tradycyjne zimowe motywy, kolory zieleni i czerwieni kojarzące się z bożonarodzeniową choinką. Będzie ciepło i przytulnie, szczególnie jeśli wykorzystamy pachnące gałęzie świerku, szyszki, dzwonki czy plastry drewna, pluszowe materiały i koniecznie świece. Zatem uwierzcie mi, że ślub w Boże Narodzenie może wyglądać bajecznie.

ślub w Boże Narodzenie, święta jako motyw przewodni wesela, wesele zimą, wedding planner Dolny Śląsk

Fot. Marek Koprowski. Agencja ślubna: Moje śluby Małgorzata Marciniszyn. Ślub w Boże Narodzenie.

Napoje podczas wesela w Boże Narodzenie 

Jeśli latem za barem poza pysznymi drinkami i koktajlami goście mogą częstować się orzeźwiającą lemoniadą, to na zimowym weselu możemy zaproponować grzane wino, zimowe wersje herbat z suszonymi owocami i przyprawami oraz gorącą czekoladę. Z pewnością sprawdzą się też orzechowe, czekoladowe smaki weselnych tortów, z dodatkiem whisky, kandyzowanych wiśni czy cytrusów. Miłym akcentem będą też podziękowania dla gości w formie zapachowych, sojowych świec, tradycyjnych pierników czy mini buteleczek z szampanem kiedy Sylwester blisko.

Ślub w Boże Narodzenie a dekoracje w kościele

Jeśli w planie para ma ślub kościelny, niewątpliwie sporym atutem będzie piękna dekoracja wnętrza kościoła. Pewnie będą to świerkowe lub sosnowe drzewka bożonarodzeniowe z klimatycznymi lampkami. Uroczystości cywilne i humanistyczne mogą wyglądać równie efektownie i zimowo jeśli tylko zaufacie profesjonalnemu floryście.

ślub w Boże Narodzenie, święta jako motyw przewodni wesela, wesele zimą, wedding planner Dolny Śląsk, ślub kościelny zimą

Agencja ślubna: Moje śluby Małgorzata Marciniszyn. Ślubw Boże Narodzenie.

Oprawa muzyczna na zimowym weselu

Wybór oprawy muzycznej zdaje się mieć tu dodatkowy uroczysty walor. Instrumenty jak gitara czy skrzypce, flet, śpiew, czyli muzyka na żywo, to elementy, które nadają dostojny ton ceremonii zaślubin. Wielu z gości z pewnością doceni duchowy czy podniosły charakter. A życzenia składane Młodej Parze po takich zaślubinach będą prawdziwe i od serca.

ślub w Boże Narodzenie, święta jako motyw przewodni wesela, wesele zimą, wedding planner Dolny Śląsk, zimowe zaproszenia

Fot. Simple Weddings. Agencja ślubna: Moje śluby Małgorzata Marciniszyn. Ślub w Boże Narodzenie.

Zatem zachęcam przyszłe Młode Pary do wyboru tego nieoczywistego, ale coraz częściej wybieranego terminu na ślub. Może nie zrobicie chillout’ u w plenerze, tylko w środku sali. Może trzeba będzie pomyśleć o wcześniejszej godzinie ślubu, bo dzień krótki a naturalne światło jest bardzo ważne dla fotografów. Ale za to Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie szczególny czas dla wielu z nas. Kojarzy się miło, ciepło, z najbliższą rodziną czy przyjaciółmi, z którymi spędzacie fajnie czas. To czemu by nie miały się one dobrze kojarzyć z Wami, Waszym zimowym ślubem i weselem do rana?

Może warto pomyśleć by Wasz zimowy ślub kojarzył się w przyszłości ze Świętami, w które będziecie obchodzić rocznice? Co Wy na to? Jeśli czujecie, że potrzebujecie pomocy przy organizacji ślubu i wesela, skontaktujcie się z jednym z naszych doświadczonych konsultantów ślubnych. 

Małgorzata Marciniszyn. agencja ślubna: Moje Śluby

Tagi: , , , , , ,

Powrót udostępnij

WordPress Lightbox