Różowy październik – wywiad z Anną Hencką-Zyser z Fundacji Spa for Cancer

Opublikowany 30 października, 2023

Różowy październik, badania profilaktyczne dla kobiet, fundacja Spa for Cancer.

Fot. Fotografia Spa for Cancer. Różowy październik.

Zapraszamy Was do przeczytania rozmowy z Anną Hencką-Zyser – prezes fundacji Spa for Cancer na temat badań profilaktycznych dla kobiet w ramach akcji „Różowy Październik”. Rozmowę przeprowadziła Agnieszka Kamieniecka z agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner. 

Aniu kochana pierwsze pytanie retoryczne – czy Ty już się przebadałaś?

Retoryczne nie retoryczne ale oczywiście, że tak. Czekam na morfologię, ale już usg, cytologia, wizyta u ginekologa, densytometria kości, tomografia płuc za mną 😉

„Różowy październik” – o co chodzi? 

Czym jest różowy październik dla nas – kobiet?

Pink October” to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości na temat raka piersi oraz promowanie badań przesiewowych wśród kobiet. Październik jest uważany za miesiąc walki z rakiem piersi, a różowy kolor jest symbolem tej kampanii. Podczas „Różowego października” organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, akcje charytatywne i programy edukacyjne. Ich celem jest podniesienie świadomości na temat raka piersi, promowanie samobadania piersi, zachęcanie do regularnych badań mammograficznych oraz zbieranie funduszy na badania naukowe oraz wsparcie dla chorych na raka piersi.

Rak piersi to jedna z najczęstszych chorób nowotworowych wśród kobiet, dlatego ważne jest, aby promować edukację w tym zakresie oraz regularne badania, co może pomóc w wczesnym wykryciu choroby i zwiększeniu szans na skuteczne leczenie.

Pamiętajmy jednak, że na profilaktykę i dbanie o siebie my kobiety mamy 365 dni.

Różowy październik, badania profilaktyczne dla kobiet, fundacja Spa for Cancer. Różowy październik, badania profilaktyczne dla kobiet, fundacja Spa for Cancer.

Fot. Fotografia Spa for Cancer. Różowy październik.

Korzyści płynące z badań profilaktycznych nie tylko w różowym październiku

Co dają nam badania profilaktyczne?

Badania profilaktyczne odgrywają kluczową rolę w dbaniu o zdrowie i prewencji chorób. Oto kilka korzyści wynikających z regularnego wykonywania badań profilaktycznych:

  • Wczesne wykrycie chorób: Badania profilaktyczne pozwalają na wykrycie chorób we wczesnych stadiach, zanim pojawią się objawy. To może znacząco zwiększyć szanse na skuteczne leczenie i wyleczenie.
  • Zwiększenie szans na przeżycie: Wczesne wykrycie chorób, zwłaszcza nowotworów, może znacząco zwiększyć szanse na przeżycie i poprawę jakości życia pacjenta.
  • Zapobieganie postępowi chorób: Regularne badania pozwalają na kontrolowanie rozwoju chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy choroby serca, co pozwala na wczesne interwencje i zmniejsza ryzyko powikłań.
  • Edukacja pacjenta: Podczas badań profilaktycznych pacjenci często otrzymują informacje na temat swojego zdrowia, zdrowego stylu życia i zachowań zapobiegawczych. To może pomóc w zwiększeniu świadomości na temat własnego zdrowia.
  • Dłuższe życie: Badania profilaktyczne pomagają w wykrywaniu czynników ryzyka chorób, co może prowadzić do zmiany stylu życia i wprowadzenia zdrowszych nawyków, co przekłada się na dłuższe i zdrowsze życie.

Warto pamiętać, że rodzaj i częstotliwość badań profilaktycznych zależy od wieku, płci, historii rodziny i czynników ryzyka zdrowotnego pacjenta. Dlatego ważne jest konsultowanie się z lekarzem, który może zalecić odpowiednie badania profilaktyczne dostosowane do indywidulanych potrzeb.

Różowy październik, badania profilaktyczne dla kobiet, fundacja Spa for Cancer. Różowy październik, badania profilaktyczne dla kobiet, fundacja Spa for Cancer.

Fot. Fotografia Spa for Cancer. Różowy październik. 

O Fundacji Spa For Cancer

Spa For Cancer, czyli fundacja stworzona z chęci do życia. Czy możesz opowiedzieć więcej o niej?

Fundacja Spa for Cancer to organizacja non profit, której celem jest wspomaganie kobiet po przebytej chorobie nowotworowej w powrocie do pełni kobiecości. Nadrzędną ideą jest propagowanie kluczowej idei profilaktyki i wczesnej diagnostyki w skuteczności procesu leczenia. Fundacja podkreśla w swej codziennej działalności holistyczne podejście do powrotu do zdrowia wyrażone poprzez wsparcie mentalne, podkreślanie roli samoakceptacji. Warsztaty, metamorfozy, siostrzana więź. Wsparcie na każdym etapie choroby i zdrowienia to nasza siła i moc”

Z Anną Hencką-Zyser – prezes fundacji Spa for Cancer rozmawiała Agnieszka Kamieniecka z agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi: , , , , ,

Powrót udostępnij

WordPress Lightbox