Krzesła dekoracyjne na weselu

Opublikowany 22 czerwca, 2023

krzesła dekoracyjne na weselu, scenografia weselna, dekoracje na weselu, aranżacja weselna, konsultant ślubny warszawa

Fot. Dariusz Zwadowski. Agencja ślubna: Dariusz Zwadowski & Konsultanci ślubni. Krzsesła dekoracyjne na weselu.

Aranżacja sali weselnej to nie tylko kwiaty, to również dobrane świece, obrusy, podtalerze oraz bohaterzy dzisiejszego artykułu – krzesła dekoracyjne. Wszystkie te elementy składają się na finalny efekt weselnej scenografii. Garść informacji o krzesłach dekoracyjnych na weselu przygotował dla Was Dariusz Zwadowski z agencji Zwadowski & Konsultanci ślubni

Na początek warto zauważyć, że krzesła weselne są jednym z największych detali dekoracyjnych i 100, 150 czy 200 dużych, ładnych przedmiotów potrafi odmienić każda przestrzeń.

Krzesła dekoracyjne dostępne na rynku

Na rynku ślubnym i eventowym jest bogaty wybór modeli krzeseł, które można dopasować do Waszych oczekiwań i motywów przewodnich. Łączą obowiązujące trendy, kreatywność i tradycję. Cieszą się coraz większym zainteresowaniem i niejednokrotnie jest to jedna z obowiązkowych pozycji w kosztorysie ślubnym. 

Jakie krzesła weselne są najbardziej popularne? Odpowiedź brzmi: chiavari. To one pojawiły się jako pierwsze w Polskich wypożyczalniach i od 2012 roku stały się absolutnie hitem. Dzisiaj nawet bardzo dużo sal weselnych ma już je w standardzie.

Dygresja: jak prawidłowo wymówić chiavari? Krzesła zostały stworzone w 1807 roku przez stolarza z Chiavari na północno zachodnim wybrzeżu Włoch. Bardzo szybko odniosły wielki sukces. Chiavarii po włosku wymawia się „kjavari” i tak też powinniśmy wymawiać. Nie mniej jednak po 200 latach to Amerykanie spopularyzowali te krzesła niemal na całym świecie. Oni zaś wymają „szjavari”. Z kolei w Polsce często słyszałem „czjavari”.

Wracając do tematu – po sukcesie krzeseł Chiavari w Polsce rynek bardzo szybko wypełnił się innymi rodzajami krzeseł – Boho/Provance, Tango, Phoenix, Glam, Pari, Galmour/Luis, Ghost, Chameleon i wiele innych.

krzesła dekoracyjne na weselu, scenografia weselna, dekoracje na weselu, aranżacja weselna, konsultant ślubny warszawa

Fot. PGD Studio. Agencja ślubna: Dariusz Zwadowski & Konsultanci ślubni. Krzsesła dekoracyjne na weselu.

Czy jest to kosztowne?

Średnio cena za krzesło to 15-40 zł, w zależności oczywiście za jakie. Niektóre są dużo bardziej delikatne, narażone na zarysowania lub obicia oraz trudniej się składują – wówczas cena będzie wyższa. Natomiast te z tworzywa sztucznego, poliwęglanu, bardziej odporne na zarysowania oraz te łatwe w magazynowaniu – będą na pewno tańsze. Jednak oprócz kosztu wynajmu krzeseł musimy uwzględnić również dodatkową kwotę za transport, montaż i demontaż.

krzesła dekoracyjne na weselu, scenografia weselna, dekoracje na weselu, aranżacja weselna

Fot. PGD Studio. Agencja ślubna: Dariusz Zwadowski & Konsultanci ślubni. Krzsesła dekoracyjne na weselu.

Podsumowując, piękne krzesła, których całkiem spory wybór mamy obecnie na rynku, doskonale sprawdzają się na różne uroczystości. Na śluby i wesela w szczególności. Ich zaletą jest nie tylko elegancki design ale i stabilność, wytrzymałość, lekkość oraz unikatowy styl. Prezentują się równie dobrze podczas ślubów w plenerze jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Jeśli potrzebujecie pomocy wedding plannera przy aranżacji Waszych przyjęć weselnych, skorzystajcie z naszej bazy sprawdzonych konsultantów ślubnych

Przypominamy również, że obecnie trwa sprzedaż biletów na wielkie wydarzenie branży ślubnej jakim jest Gala 2023 Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych. Gala odbędzie się 16 listopada 2023 w Pałacu Mała Wieś koło Warszawy. Mogą w niej wziąć udział wszystkie firmy z branży ślubnej. Szczególnie serdecznie zapraszamy Partnerów Honorowych Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych. Podczas Gali wręczone zostaną certyfikaty Partnerom Honorowym nominowanym w 2023.  

Dariusz Zwadowski, agencja ślubna: Zwadowski & Konsultanci ślubni

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Powrót udostępnij

WordPress Lightbox