Jak wykorzystać kolor roku Pantone 2023 w weselnych stylizacjach?

Opublikowany 12 grudnia, 2022

kolor magenta w ślubnych stylizacjach, stylizacje ślubne, inspiracje ślubne, kolor roku Pantone 2023

Fot. Światłołap, Grzegorz Kowalewski. Agencja Letsmarr.pl. Kolor roku Pantone 2023.

Kolor roku 2023 wg amerykańskiego Instytutu Pantone to soczysta Magenta, czyli połączenie czerwieni i intensywnego różu. Kolor odważny, optymistyczny i tętniący życiem. Czy nadaje się do wykorzystania w ślubnych aranżacjach? Oczywiście! Zobaczcie pomysły, które zebrała dla Was Martyna Karwowska-Zając – właścicielka agencji Letsmarry.pl

 

Znaczenie koloru roku 2023 wg Instytutu Pantone

Na stronach związanych z amerykańskim Instytutem Pantone czytamy, że kolor roku magenta to „odcień zakorzeniony w naturze, wywodzący się z rodziny czerwieni i wyrażający nowy sygnał siły, odważny i nieustraszony, pulsujący kolor, którego żywiołowość sprzyja radosnemu i optymistycznemu świętowaniu, pisaniu nowej historii”. Szczerze powiedziawszy trudno o kolor bardziej pasujący do wesel niż intensywny róż, czerpiący korzenie z czerwieni. Już dawno Instytut Pantone nie wybrał tak bardzo „weselnego” koloru.

 

Przede wszystkim kwiaty w kolorze magenta

Kwiaty w odcieniach intensywnego różu idealnie pasują do letnich weselnych stylizacji. Sprawdzą się we wszystkich bukietach: w kwiatach osobistych, ale także jako dekoracje na stołach. Ale nie tylko latem kolor ten się obroni. Magenta świetnia współgra też z odcieniami bordowego oraz z granatem, więc pasuje do jesiennych aranżacji. W kolorze magenta spośród najbardziej popularnych ślubnych kwiatów występują: peonie, gerbera i goździki. 

kolor magenta w ślubnych stylizacjach, stylizacje ślubne, inspiracje ślubne, kolor roku Pantone 2023

Fot. Światłołap, Grzegorz Kowalewski. Agencja Letsmarry.pl. Kolor roku Pantone 2023.

Kolor roku Pantone 2023 w stylu glamour

Magenta pasuje nie tylko do ogrodowych i naturalnych kompozycji. Świetnie sprawdzi się też w stylizacjach glamour. Znakomicie łączy się z czernią, złotem i wspomnianym już granatem. Jej odcienie nadadzą też uroku słodkiemu stołowi. Dla bardziej odważnych Panien Młodych lub dla dziewczyn, które po prostu dobrze czują się w tych odcieniach, magenta też może zostać użyta w stylizacji Panny Młodej: jako kolor na ustach, kolor paznokci, butów czy intensywny kwiat we włosach.

kolor magenta w ślubnych stylizacjach, stylizacje ślubne, inspiracje ślubne, kolor roku Pantone 2023

Fot. M.P.Niewada Fotografia. Agencja MOJE ŚLUBY. Kolor roku Pantone 2023.

 

Dodatki w kolorze magenta

Papeteria, serwetki, buty – te wszystkie weselne elementy doskonale prezentują się w odcieniach intensywnego różu. Przygaszona magenta wpadająca w kolor bordowy świetnie sprawdzi się też jako kolor oryginalnego ślubnego garnituru. Kwiaty w odcieniach magenta są też świetną dekoracją tortu weselnego.

kolor magenta w ślubnych stylizacjach, stylizacje ślubne, inspiracje ślubne, kolor roku Pantone 2023

Fot. B&B Studio Fotografia, Damian Łukasz Fotografia, Piqsell Studio. Agencje GLAMOUR EVENT, Anioły przyjęć. Kolor roku Pantone 2023.

 

Jak widzicie magenta w weselnych stylizacjach niejedno ma imię. Można z niej wyczarować naprawdę bardzo różne stylizacje: pasuje zarówno do swobodnych wesel w stylu slow jak i do bardziej eleganckich przyjęć w połączeniu z ciemniejszymi kolorami i złotymi dodatkami.

Z pewnością jednak cechą wspólną Panien Młodych, wybierających ten kolor jest odwaga, przebojowość i optymizm.

Jeśli zastanawiasz się nad stylizacją własnego wesela i potrzebujesz pomocy konsultanta ślubnego, znajdź swojego konsultanta z Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych – to gwarancja najwyższej jakości i nieszablonowych realizacji.

 

Martyna Karwowska-Zając – Agencja ślubna Letsmarry.pl 

Tagi: , , , ,

Powrót udostępnij

WordPress Lightbox