Co zamiast kwiatów podarować Parze Młodej na ślub?

Opublikowany 29 listopada, 2022

prezenty ślubne, co zamiast kwiatów na ślub

Fot. Mocno Fotografia. Prezenty ślubne. Agencja MOJE ŚLUBY.

Kwiaty są klasyczną i niezwykle uroczą formą prezentu. Świetnie nadają się na różne okazje. Czy są dobrym pomysłem na ślub? Przeczytajcie nasz artykuł, aby poznać prawdę o kwiatach na ślubie i sprawdzić co zamiast kwiatów podarować Parze Młodej na ślub.

Od lat obserwujemy, że wiele Par Młodych nie chce kwiatów na ślub od swoich gości. Z czego to wynika? Nie chcą otrzymywać kilkunastu a nawet kilkudziesięciu bukiet ow, wiązanek czy pojedynczych kwiatów, które za chwile zwiędną. Jeśli zaraz po weselu udają się w podróż poślubna to pomysł ten jest rzeczywiście nietrafiony, bo nie nacieszą nimi oka. Takie kwiaty zazwyczaj lądują w przypadkowych wazonach, wiadrach, a potem Młodzi rozdają je rodzinie, oddają do kościoła czy na cmentarz. A szkoda… Sprawdźcie pomysły Małgosi, konsultantki ślubnej w wieloletnim doświadczeniem, która zorganizowała już wiele przepięknych wesel i chętnie podzieli się z Wami swoimi inspiracjami oraz trendami, które obserwuje na swoich ślubnych realizacjach.

 

Co zamiast kwiatów podarować Parze Młodej na ślub? Oto kilka bestsellerów:

Wino

Na pierwszym miejscu jest wino. Nie więdnie, nie ma terminu ważności i każdy lubi mieć pełen barek, nawet jeśli nie pije alkoholu, to przecież może poczęstować nim zaproszonych gości. Zatem jest to prezent niezwykle uniwersalny i na 99% trafiony. Pamiętajcie tylko, że takie podarowane na ślub wino powinno być bardzo dobrej jakości, pochodzić z renomowanej winnicy a szczep przypadać Młodej Parze do gustu. Wino, a może też inny unikatowy alkohol, powinno być elegancko zapakowane w torebeczkę a najlepiej w pudełko.

prezenty ślubne, co zamiast kwiatów na ślub

Fot. Marcin Kaźmieruk. Prezenty ślubne. Agencja MOJE ŚLUBY.

 

Kwiaty, ale nie cięte

Kolejnym dobrym prezentem zamiast kwiatów są…. kwiaty, ale nie cięte. Czyli kwiaty doniczkowe lub te na ogród. Dużym powodzeniem cieszą się niezmiennie storczyki i orchidee, ale też draceny, różnego rodzaju kaktusy i sukulenty, teraz modne w formie lasu w szkle. Z kwiatów ogrodowych najczęściej goście wybierają pnące lub szczepione róże, hortensje ogrodowe lub bukietowe, magnolie, powojniki, lilaki czy krzewy ogrodowe.  Jeśli wiemy, że para posiada balkon, taras, ogród, a zasoby nasze są skromniejsze warto pomyśleć wtedy o nasionach, cebulkach czy sadzonkach roślin. 

 

Książki 

Jeśli nie wino czy kwiaty doniczkowe, to równie sprawdzonym prezentem są książki w gatunku takim jakim czyta nasza Para. Jeśli Para podróżuje to sprawdzą się tu renomowane przewodniki oraz piękne albumy fotograficzne z miejsc, które marzą by zobaczyć. Niezwykle miłym i osobistym akcentem jest dedykacja w książce, napisana własnoręcznie, z pewnością zostanie doceniona. A jeśli uda się takową zdobyć od autora książki to dla wielu osób taka dedykacja już jest szczytem marzeń.

 

Wszystko co osobiste, personalizowane, wymarzone

Zamiast kwiatów spróbujcie pomyśleć o personalizowanym prezencie, zakupionym specjalnie z myślą o Parze. Może to być jakiś upominek z podróży, cenny przedmiot, który wiemy, że jest poszukiwany a trudny do zdobycia. Najważniejsze, aby włożyć w to uwagę i serce, Wasze staranie i dobrą energię.  

Otrzymując zaproszenie na zaślubiny i nie chcąc dawać kwiatów zastanówmy się nad naszymi obdarowanymi. Zastanówmy się jaki styl życia, jakie hobby czy pasje ma Młoda Para?

Co jest dla nich ważne, jak spędzają wolny czas, jakie maja marzenia? Może ogrodnicze, a może sportowe czy podróżnicze? To z pewnością może być kluczem do dania odpowiedniego prezentu zamiast kwiatów, jeśli nie mamy podpowiedzi.  

prezenty ślubne, co zamiast kwiatów na ślub

Fot. M.P. Niewada. Prezenty ślubne. Agencja MOJE ŚLUBY.

 

Co jeszcze zamiast kwiatów podarować Parze Młodej na ślub?

Kolejna nasza podpowiedź: co zamiast kwiatów? To zdrapki czy kupony totolotka, dla tych co marzą o szczęśliwym trafie. Ale też zbiórki, zrzutki na pomoc tym najbardziej potrzebującym: jak Domy Dziecka czy Schroniska dla Zwierząt. To piękny gest ze strony Młodej Pary, która w tym szczególnym dniu nie tylko koncentruje się na sobie i zaproszonych gościach, ale też myśli trochę w szerszym kontekście i dalszej perspektywie. Dzielą się tym, co dostają: swoją miłością i szczęściem i jednocześnie są pięknym przykładem dla innych, że #warto pomagać.

Zadbajcie też o estetyczne skrzynki, dedykowane do tego opakowania, kartony, do których można włożyć darowane prezenty, by łatwo je przenieść w przeznaczone do tego miejsce.

Bardzo często jednak zaproszenie na ślub pary zawiera swoistą podpowiedź. To cenna wskazówka zapisana zazwyczaj w formie zabawnego wierszyka, rymowanki czy rebusu na zaproszeniu.

Ułatwia to podjęcie decyzji oraz minimalizuje prawdopodobieństwo nietrafienia prezentu.

A tak naprawdę, ważny jest wspólny czas w tym dniu i to że Para Młoda chce go spędzić właśnie z Wami. Pamiętajcie, to niezwykłe wyróżnienie, zatem warto do niego się przygotować. Wysilić się by poszukać odpowiedniego prezentu, bo z pewnością zostanie to przez Młodą Parę docenione i niewykluczone, że zostanie z nimi na lata.

Nie macie pomysłów na prezent? Potrzebujecie pomocy w tym lub w innym temacie organizacyjnym? Sprawdźcie listę doświadczonych konsultantów ślubnych, którzy z przyjemnością podzielą się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Małgorzata Marciniszyn – Agencja ślubna MOJE ŚLUBY

Tagi: , , ,

Powrót udostępnij

WordPress Lightbox