Zadania druhen na ślubie

Opublikowany 21 marca, 2023

zadania druhen, druhny na ślubie, wedding planner małopolska

Fot. Paweł Leśniak. Agencja: Warsztat pomysłów. Zadania druhen na ślubie.

Druhny to jedne z ważniejszych osób podczas ślubu. Kim zazwyczaj są jakie są zadania druhen na ślubie? Są to bliskie przyjaciółki lub członkinie rodziny, które towarzyszą przyszłej pannie młodej w dniu jej ślubu. Ich zadaniem jest sprawić, żeby ten dzień był dla niej najpiękniejszy i bezstresowy. Jednak rola druhen nie kończy się tylko na tym. Przede wszystkim druhny towarzyszą przyszłej pannie młodej na każdym kroku. Pomagają, wspierają, doradzają i sprawiają, że panie młode czują się w ich towarzystwie swobodnie i bezpiecznie. Czy coś więcej? Kompletny przewodnik po obowiązkach druhen znajdziecie w poniższym artykule, przygotowanym dla Was przez Magdalenę Pyk z agencji ślubnej Warsztat Pomysłów

Zadania druhen przed ślubem

Wsparcie emocjonalne

Wprawdzie planowanie ślubu jest bardzo ekscytujące, ale również stresujące. Przede wszystkim druhna powinna towarzyszyć pannie młodej w tych emocjonyjących chwilach. Ważne by panna młoda wiedziała, że jej druhny są dla niej najbliższymi przyjaciółkami i najlepszymi pomocnikami.

Pomoc przy wydarzeniach przedślubnych

Planowanie wieczoru panieńskiego to jedno z najważniejszych zadań przedślubnych. Ponadto, miłym gestem będzie również prezent dla panny młodej.

Pomoc przy kompletowaniu garderoby

Towarzyszenie pannie młodej podczas wyboru sukni ślubnej lub dodatków. Sugestie co do fryzury lub makijażu to również rola druhny.

Dbanie o dobrą atmosferę

Ze względu na to, że druhny mogą pochodzić z różnych miast i środowisk oraz z różnych faz życia panny młodej, wysoce prawdopodobne jest, że nie wszystkie będą się dobrze znały. Ponadto, możliwe jest też to, że nie zawsze poczują do siebie sympatię. Bywa również tak, że niektóre osobowości mogą się ze sobą zderzyć. Mimo to pamiętajcie – wszystkie druhny razem i każda druhna z osobna powinna zadbać o atmosferę i ton grupy. Podsumowując, bycie miłym, uprzejmym nie zaszkodzi.

druhny na ślubie, wieczór panieński

Fot. Honey&Moon Photography. Agencja: Warsztat pomysłów. Zadania druhen na ślubie.

Zadania druhen podczas wesela

Zapoznanie się z planem

Przede wszystkim harmonogram wesela powinien zostać udostępniony druhnom na tydzień lub dwa przed dniem ślubu. Druhna powinna wiedzieć, że istnieje i postępować zgodnie z nim. Ważne, żeby przejrzeć agendę, zrozumieć, jak potoczy się dzień i zapamiętać kluczowe szczegóły.

Kontakt z konsultantem ślubnym

Przede wszystkim, druhna powinna wiedzieć kto organizuje przyjęcie i być z nim w kontakcie. Bardzo ważna jest współpraca z wedding plannerem, pamiętanie o jego harmonogramie i upewnianie się, że robi wszystko, o co zostanie poproszona, aby upewnić się, że wszystko pójdzie gładko tego dnia.

Nie czas na narzekanie

Dzień ślubu to długi dzień dla wszystkich uczestniczących w przyjęciu. Ale trzeba pamiętać, że cała presja spoczywa na parze, więc to nie czas na wyrażanie swoich obaw, frustracji lub irytacji. Obejmuje to również nie panikowanie. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie, ale jeśli coś pójdzie nie tak, zadaniem druhny jest zapewnienie pannie młodej jak największego spokoju i komfortu.

Posiłek dla Panny Młodej

Druhna czuwa nad komfortem Panny Młodej w tym szczególnym dniu, nie zapominając o smacznym posiłku i piciu dużej ilości wody. To bardzo ważne, ponieważ w ferworze przygotowań, życzeń i zabawy może po prostu o tym zapomnieć. Przynajmniej upewnij się, że panna młoda pije wodę, zwłaszcza gdy para biega i robi zdjęcia.

Zdjęcia jako zadania druhen

Gdy wszyscy skończą się przygotowywać, druhna pilnuje by panna młoda miała ze sobą wszystko, czego potrzebuje podczas zdjęć, a potem na ceremonię zaślubin. Zazwyczaj konsultant będzie miał większość ważnych rzeczy, ale druhna może pomóc jako opiekun mniejszych przedmiotów, takich jak szminka i bibułki do retuszu oraz telefon komórkowy panny młodej.

druhny na ślubie, sukienki dla druhen. konsultant ślubny Kraków

Fot. Studio Kollektiv. Agencja: Warsztat pomysłów. Zadania druhen na ślubie.

Zadania druhen po ślubie

Zwroty jako zadania druhen

Ponadto, druhna może zaoferować pomoc w zabraniu zostawionych, zagubionych rzeczy z powrotem do hotelu lub zwróceniu wypożyczonych rzeczy.

Zdjęcia z wesela

Nieocenioną pomocą druhny będzie utworzenie cyfrowej kolekcji dowolnych zdjęć i filmów zrobionych w trakcie przyjęcia weselnego przez gości, gdy para młoda czeka na swoje oficjalne zdjęcia.

druhny na ślubie, sukienki dla druhen. konsultant ślubny Kraków

Fot. Grzesiek Kogut. Agencja: Warsztat pomysłów. Zadania druhen na ślubie.

Zadania druhen – niezbędnik perfekcyjnej druhny

Chociaż poznaliście już obowiązki idealnej druhny, to teraz podpowiemy, co powinna mieć ona ze sobą w dniu wesela by się z nich wywiązać: 

 • pozytywna energia
 • wydrukowany harmonogram 
 • numery telefonu do reszty druhen
 • ładowarka do telefonu
 • drobne przekąski
 • butelka wody
 • paczka chusteczek
 • parasol
 • plastry na odciski
 • agrafki
 • taśma dwustronna
 • mini parowar
 • wałek do kłaczków
 • chusteczki do odplamiania
 • mini zestaw do szycia
 • akcesoria do włosów i makijażu – wsuwki, gumki, lakier, suchy szampon, puder, bibułki matujące i szminka
 • dezodorant i perfumy
 • miętówki
 • apteczka: leki przeciwbólowe, plastry, bandaż, krople do oczu
 • pilnik do paznokci i bezbarwny lakier

Niewątpliwie rola druhen wymaga od nich dużo zaangażowania i pracy, ale daje też wiele satysfakcji. Często po latach, kiedy panie młode patrzą na zdjęcia ze swojego wesela, to właśnie druhny są dla nich jednymi z najważniejszych osób, które towarzyszyły im w tym szczególnym dniu.

Nie ma jednak jednoznacznej definicji, co to znaczy być dobrą druhną.

Każda panna młoda ma swoje oczekiwania i potrzeby, a role druhen są różne w zależności od tradycji i kultury. Ważne jednak, aby druhny były pomocne, cierpliwe i lojalne wobec przyszłej panny młodej.

Podsumowując, rola druhen podczas ślubu jest bardzo ważna i wymagająca, ale przede wszystkim daje wiele radości i satysfakcji. To one pomagają przyszłej pannie młodej w organizacji wesela i sprawiają, że dzień ślubu jest dla niej jeszcze piękniejszy i niezapomniany. Jeśli potrzebujesz pomocy konultanta ślubnego w tym lub innym ślubnym temacie, śmiało skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów

 

Magdalena Pyt, agencja ślubna: Warsztat Pomysłów

Tagi: , , , , , , ,

Powrót udostępnij

WordPress Lightbox