PSKS – prelekcja na Targach Ślubnych Wedding

Opublikowany 5 grudnia, 2015

 

targi_wedding_psks-670

Stadion Narodowy w Warszawie to miejsce nie tylko wydarzeń sportowych, ale ostatnio także tych, dotyczących branży ślubnej. W ostatni weekend listopada odbyła się tam II edycja Targów Ślubnych WEDDING. Polskie Stowarzyszenie Konsultantów Ślubnych zostało zaproszone do uczestnictwa w panelach dyskusyjnych i eksperckich. Organizatorzy zaprosili nas do zabrania głosu w ciągle aktualnym i ważnym, temacie ślubów plenerowych w Polsce.

Rzecznik Prasowy Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych – Ewa Wardęga-Sawicka, przygotowała prezentację i krótki wykład na temat ślubów plenerowych zarówno cywilnych, jak i kościelnych oraz humanistycznych. Słuchacze prelekcji mogli dowiedzieć się wielu praktycznych informacji oraz zasięgnąć porady w kwestii ceremonii w plenerze.

Rzecznik PSKŚ dokładnie wyjaśniła, na czym polega nowelizacja Ustawy Prawo o Aktach Stanu Cywilnego oraz podpowiedziała, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze miejsca na ceremonię, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zgody Urzędnika Stanu Cywilnego na udzielenie ślubu poza lokalem USC. Co ma znaczenie dla Urzędnika, jakie miejsca są odpowiednie dla rangi Urzędu, jakich miejsc unikać oraz jaka jest droga odwoławcza w sytuacji braku zgody – o tym wszystkim także mogli dowiedzieć się uczestnicy prelekcji.

Ewa Wardęga przedstawiła też kilka pomysłów na uatrakcyjnienie ceremonii w plenerze i stworzenie uroczystości wyjątkowej i nieszablonowej. Wszystkie omawiane tematy zostały okraszone dużą ilością zdjęć z najpiękniejszych ślubów plenerowych, organizowanych w całej Polsce przez wszystkich Członków PSKŚ.

Zabraliśmy głos także w temacie ślubów kościelnych i wyznaniowych w plenerze, przedstawiając stanowisko Kościoła w tej kwestii oraz możliwości i drogi uzyskania zgody.

Druga część prelekcji stanowiła o weselach plenerowych. Możliwości i zalety przyjęć weselnych pod namiotami przedstawił właściciel jednej z wiodących firm wynajmujących namioty.

Wszystkim Słuchaczom serdecznie dziękujemy za udział w prelekcji i zainteresowanie naszym wykładem, a Organizatorom za zaproszenie. Udział w II edycji targów Wedding był dla nas przyjemnością i wyróżnieniem.

targi_wedding_psks (7) targi_wedding_psks (6) targi_wedding_psks (3) targi_wedding_psks (2) targi_wedding_psks (1) targi_wedding_psks (3) targi_wedding_psks (2)

Powrót udostępnij

WordPress Lightbox