Podziękowania za Galę 2018

Opublikowany 21 listopada, 2018

Drodzy goście, drogie koleżanki i koledzy,

jest mi niezwykle miło powitać Was tak licznie zgromadzonych na jubileuszowej gali Partnera Honorowego, podczas której świętujemy 10 lat istnienia naszego stowarzyszenia.

 

 

Ponad 10 lat temu dostałyśmy wraz z obecną tu moją wspólniczką Kingą Nowakowską, maila, który – jak dziś śmiało możemy powiedzieć – odmienił nasze zawodowe życie.

 

Wiadomość brzmiała tak:

 

Szanowne Panie i Panowie!

Mam ogromną przyjemność zaprosić Was do grona świeżo upieczonych członków Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów ślubnych.

 

Stowarzyszenie zostało założone 3 tygodnie temu i jego głównym celem jest popularyzacja usług konsultanta ślubnego wśród młodych par, a także wśród naszych partnerów handlowych.

Nie mniej ważne jest utrzymanie poziomu usług oferowanych klientom, tak aby zawód konsultanta ślubnego kojarzył się każdemu dokładnie w taki sam sposób, bez względu na region kraju.

 

(…)

Aktualnie stowarzyszonych jest osiem firm…  i z wielką chęcią poszerzymy nasze grono o kolejne firmy!

 

Pomimo, że na co dzień stanowimy dla siebie konkurencję chcemy jako grupa położyć nacisk na „części wspólne” .

Zależy nam na wzajemnym umacnianiu wizerunku naszego zawodu, jego popularyzacji w mediach a także wspólnej reklamie, co ułatwi dostęp do szerszego grona klientów.

 

Właścicieli o szerokich horyzontach i otwartych umysłach raz jeszcze gorąco zachęcam i proszę o zgłaszanie się.

 

podpisano: Katarzyna Izabela Syrówka, wówczas reprezentująca pierwszą polską agencję ślubną Beautifulday.

 

Bez wahania zgłosiłyśmy chęć udziału w tym przedsięwzięciu, choć wydawało się ono nad wyraz ambitne. Mało kto jeszcze wówczas słyszał o zawodzie konsultanta ślubnego, skupialiśmy się przede wszystkim na przekonywaniu klientów do tego, że ta działalność w ogóle ma rację bytu, tymczasem pojawił się pomysł, aby się zrzeszać, współpracować, ustanawiać standardy i tworzyć nową jakość. Dziś chyba nikt nie ma wątpliwości, że cel osiągnęliśmy.

Konsultant ślubny to dziś uznana profesja, posiadająca nawet swój standard opracowany w 2013 roku przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pod nazwą „Organizator imprez ślubnych”. Nasi członkowie pełnili rolę konsultantów merytorycznych w tworzeniu tego standardu.

 

Niewątpliwie największym naszym sukcesem jest nowelizacja ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego, która od marca 2015 roku zezwala na udzielanie tzw. ślubów w plenerze. Są dziś wśród nas przedstawiciele obiektów weselnych, fotografowie, ekipy filmowe, dekoratorzy… jestem przekonana, że większość z Was, jeśli nie wszyscy, miała już okazję widzieć ceremonie plenerowe na własne oczy i zgodzicie się, że wnoszą do naszej wspólnej pracy całkiem nową jakość. Bój o to, by te ceremonie mogły mieć miejsce, rozpoczęliśmy petycją do MSWiA w 2011 roku, podpisaną jeszcze przez pierwszą prezes PSKŚ Katarzynę Izabelę Syrówkę. Dzięki nieustającej kampanii lobbingowej oraz wsparciu senatora Jarosława Laseckiego, w 2013 roku uczestniczyliśmy w przesłuchaniu komisji w parlamencie, przedstawiając posłom i senatorom racje Par Młodych i branży ślubnej. Cieszymy się, że naszym staraniem, przy wsparciu branż pokrewnych (np. stowarzyszeń fotografów, florystów i innych) udało się stworzyć prawo, którego zazdroszczą nam teraz inne kraje (np. Wielka Brytania).

 

No właśnie, mili goście, nie sposób nie podkreślić tego, jak duży udział we wszystkim, co jako konsultanci ślubni robimy, macie Wy – przedstawiciele branż współpracujących przy ślubach i weselach. Nawet najciekawsza koncepcja i nawet najlepszy plan nie dadzą się zrealizować bez Was i Waszych produktów czy umiejętności. Dlatego też, od pierwszych chwil istnienia stowarzyszenia pracowaliśmy nad programem Partnera Honorowego, chcąc wyróżnić profesjonalistów i pasjonatów, których cenimy, szanujemy i co do których mamy pewność, że są najlepsi w tym co robią. Konsekwentnie trzymamy się zasady nagradzania certyfikatami wszystkich tych, którzy na to zasługują, nie ograniczając liczby nominowanych w żadnej kategorii. Niestety nie wszyscy byli w stanie dojechać dziś do nas na Zamek w Gniewie, jednak tym, którzy jesteście tutaj z nami w imieniu wszystkich członków Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych z całego serca dziękuję

  • za wysiłek, jakiego dokonujecie przy każdym wspólnie realizowanym projekcie,
  • za profesjonalizm, który jest wizytówką każdego z Was,
  • za elastyczność, tak często potrzebną w naszej pracy dla Par Młodych
  • za wsparcie, którego udzielacie nam w sytuacjach kryzysowych, także nierzadkich…

Bez Was nie byłoby tych wszystkich realizacji, które za chwilę zobaczymy na ekranie podczas wręczania certyfikatów. Cieszymy się, że przyjęliście nasze zaproszenie na dzisiejszy wieczór i chociaż w ten sposób możemy się Wam odwdzięczyć.

 

Na koniec jeszcze jeden sukces i powód do dumy. Nie oszukujmy się, Wy również, drodzy goście, obserwujecie nas w pracy i wiecie jak trudny jest to fach. Nie jest łatwo przetrwać w branży wedding plannerskiej, niełatwo godzić ją z życiem rodzinnym, niełatwo mobilizować się z roku na rok ponownie do tego dużego wysiłku. Dlatego jesteśmy bardzo dumni z faktu, że kilkoro z naszych członków jest z nami od samego początku i będziemy dziś podkreślać ten długoletni staż, będący też świadectwem wieloletniej pracy na rzecz stowarzyszenia i jego osiągnięć. W sumie przez nasze stowarzyszenie, mimo wymagających kryteriów naboru, przewinęło się blisko 100 osób, a dziś witamy w naszych szeregach kolejnych 9 nowych członków. Za chwilę Państwo ich poznacie.

 

Życzę nam wszystkim wielu dalszych sukcesów oraz okazji do kolejnych spotkań w tym gronie. Wiem, że jest z nami dzisiaj założycielka i pierwsza prezes stowarzyszenia Kasia Syrówka. Kasiu, dziękujemy że przyjechałaś świętować z nami jubileusz, który możliwy jest dzięki Twojej inicjatywie i zaangażowaniu sprzed lat. Życzę Państwu udanego wieczoru i gratuluję otrzymanych wyróżnień.

 

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych

Katarzyna Bugaj

Podziękowania nadesłała również nasza pierwsza Pani Prezes, założycielka Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, Katarzyna Syrówka:

Szanowna Pani Prezes, drogi Zarządzie, koleżanki,

chciałam Wam bardzo serdecznie podziękować za zaproszenie na uroczystą Galę z okazji 10lecia powstania PSKŚ.

 

Było to dla mnie niezwykle wzruszające i sentymentalne spotkanie. Tak wiele wspomnień wróciło. Z nieukrywaną dumą i radością patrzyłam na Was, niezwykle piękne i eleganckie kobiety, które tak dumnie reprezentują swoje firmy oraz trudną, ale inspirującą i dającą wiele radości profesję.

 

Gratuluję Wam odwagi i niezłomności w kroczeniu tą drogą. Wiem że zdarzają się chwile zwątpienia, jednak to co udało się Wam stworzyć, zarówno jako pojedyncze firmy, jak i jako cała branża, jest niezwykle imponujące i warte te wysiłku.

 

Raz jeszcze dziękuję za pamięć i życzę Wam wielu suksesów w życiu zawodowym oraz prywatnym.

 

Katarzyna Izabela Syrówka

Chcielibyśmy również gorąco podziękować naszym Sponsorom, którzy wsparli organizację Gali:

Sponsor główny – Zamek Gniew

 

Sponsorzy Zwykli:

        

                       APP Dekoracje                                       Atelier Fryzur Ewelina Narloch  

       

                             Dj Sławek Bieniek                                        Grupa D-Tonacja

               

                           Piekarnia Wąs                                                Piękny Dzień

                               Rajt                                                             Super Power

 

                       Tetiana Galistyna                                                    Weber

Sponsorzy wspierający:

Niezmiernie cieszymy się, że w tym wyjątkowym dniu byli Państwo z nami, biorąc udział w kolnej, jubileuszowej, Gali Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych. 

Powrót udostępnij

WordPress Lightbox